Metamorfozy

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu kilka metamorfoz. Zupełnie niesamowitym doświadczeniem jest obserwować jak chore,
zaniedbane zwierzęta zmieniają się
nie do poznania. Szczególnie jest to spektakularne w przypadkach chorób skóry.
Zdjęcia dzięki
uprzejmości Fundacji Niechciane i Zapomniane.

CZARNY KSIĄŻĘ

Staruszek,znaleziony w wiejskim rowie, ledwo chodził. Stwierdziliśmy grzybicę skóry,niewydolność serca, zwyrodnienie stawów. Po kilku miesiącach leczenia w Klinice, zamieszkał u wolontariuszki fundacji. Jest niezwykle sympatycznym Dziadkiem i ma mu się na życie.

SONNY

Szczenię w takim stanie przybłąkało się na jedną z podłódzkich wsi Gdy dojechał do Centrum, okazało się że ma grzybicę i nużeniec Sonny po kilku miesiącach leczenia znalazł dobry dom w Warszawie.

LU

Kilkumiesięczna suczka rasy shar pei została doprowadzona do
takiego stanu w pseudohodowli Chora na grzybicę i nużeniec
Lu po kilku miesiącach leczenia, znalazła nowy, wspaniały dom.

SMRODEK

Znaleziony pod Łodzią, wyziębiony, zupełnie odwodniony, z przerażającym zapaleniem dziąseł W jamie ustnej zalęgły się larwy much Przeszedł dwie sanacje jamy ustnej, zdrowy i odżywiony znalazł nowy dom.

ARES

Zaniedbany, starszy pies w typie owczarka niemieckiego. Dokuczała mu grzybica skóry, zapalenie uszy, przerośnięte pazury, niewydolność trzustki Wyleczony, na odpowiedniej diecie, cały czas szuka nowego domu.

DUMASZKA

Młoda sunia trafiła do nas wraz z trzema szczeniętami Cała rodzinka została zabrana właścicielom w trybie interwencji U Dumaszki stwierdziliśmy zaawansowaną grzybicę oraz świerzb. U szczeniąt podobnie Po zakończeniu leczenia Dumaszka i jej córki trafiły do domów tymczasowych Dwie małe sunie mają już swoje nowe domy

IWAN

Starszy, zaniedbany pies błąkał się przez dłuższy czas po ulicach Chory na grzybicę i zapalenie spojówek Amputowano także palec z powodu zmiany nowotworowej kości Obecnie cały czas podczas leczenia stacjonarnego w Centrum, ale różnica w wyglądzie psiaka już w tej chwili jest ogromna