trwa ładowanie strony...
…chciałbyś dokonać właściwego wyboru.
Życie często od nas wymaga żebyśmy zaufali nieznajomym, w szczególnie ważnych dla nas momentach życia.
Kiedy rodzą się nasze dzieci oddajemy je w ręce pielęgniarek, które wiedzą jak się nimi zająć.
Kiedy idziemy na zabieg oddajemy siebie w ręce osób których nie znamy, ale ufamy im, że dobrze wykonają swoją pracę.
A kiedy przychodzi ten czas chcielibyśmy oddać naszych Małych Przyjaciół pod opiekę osób, które będą je traktować z godnością i szacunkiem.
Kiedy powinienem pomyśleć o eutanazji?
Jest to niewątpliwie ostatnie pytanie jakie chcemy sobie zadać w trakcie choroby naszego pupila. Ale jest też najważniejszym na które trzeba sobie odpowiedzieć.
Decyzja o tym, kiedy najlepiej przeprowadzić eutanazję jest tak samo indywidualna jak indywidualny jesteś Ty i Twój przyjaciel. Nierzadko wiąże się to z odwagą i poświęceniem. Jednak nie musisz podejmować jej całkowicie sam. Zapytanie się członków rodziny lub też osoby, która miała bliską więź ze zwierzęciem może być dla Ciebie pomocna. Nie wahaj się również szukać wsparcia i wskazówek u zaufanego lekarza weterynarii lub specjalisty lekarza weterynarii, który ma większą wiedzę w danej dziedzinie medycyny i może pomóc Ci w wyborze najlepszego „momentu”.
Niektóre ważne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed podjęciem decyzji:
Pamiętaj, że nikt nie zna lepiej twojego zwierzęcia od Ciebie. Spędź z nim trochę czasu, spróbuj dowiedzieć się tego co chce Ci “powiedzieć”.
Gdy podejmiesz decyzję o eutanazji, kolejnym krokiem będzie umówienie spotkania w praktyce weterynaryjnej lub w miejscu, które zwierzę dobrze zna i w którym razem będziecie się czuli bezpiecznie.
Te ostatnie chwile bycia razem z ukochanym zwierzęciem, w domu, mieszkaniu lub w miejscu dla Was szczególnym może zmniejszyć cierpienie, które będzie nam i tak zawsze towarzyszyło w takiej chwili. Dając w tym momencie większy komfort i spokój Twojemu zwierzęciu, a Tobie możliwość skupienia uwagi na Nim.
Lekarz weterynarii powinien zaproponować Tobie dwie możliwości: przebywanie ze zwierzęciem od początku do końca w gabinecie lub zdecydowanie się na pożegnanie z Nim, a następnie wyjście na ten czas z gabinetu.
Eutanazja powinna przebiegać w dwóch etapach:
Ważne jest, aby proces ten przeprowadzić sprawnie i w sposób „komfortowy” dla zwierzęcia.
Większość z nas spędza czas ze swoimi pupilami przed eutanazją, dzięki czemu pamiętamy te najlepsze chwile nie myśląc o tym jedynym smutnym momencie. Niektórzy biorą kilka dni wolnego lub wolne popołudnie. Każdy jednak ma swój własny sposób na “powiedzenie do widzenia”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Nazwa inwestycji "Wzrost konkurencyjności Kliniki Weterynaryjnej poprzez unowocześnienie wyposażenia do diagnostyki i opieki weterynaryjnej"
Całkowita wartość projektu 221.580,00 zł
Kwota dofinansowania z RPO WŁ 137.200,00 zł
Nazwa beneficjenta Centrum Weterynaryjne Spółka z o.o. (poprzednia nazwa: Klinika Weterynaryjna Sp. z o.o.)
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego